Speciellt för barnen!

Barn är alltid välkomna i samband med våra gudstjänster. Om man inte vill eller orkar sitta med inne i kyrkan, så finns en lekhörna strax utanför, med lyssning så att föräldrar som är med kan följa med i gudstjänsten ändå.

Vissa söndagar har vi equmeniagudstjänster, andra har vi extra program för barn och ungdomar, som vi kallar för söndax. Vi delar in oss i tre grupper:

  • Himlakul: 4-6 år
  • Hangout: 7-9 år
  • Loud&Proud: 10-13 år

Här kan du ladda ner schemat för våren, eller kolla i almanackan på hemsidan när det är söndax!

By |2019-01-26T17:27:20+00:002019-01-26|Nyheter|
Denna webbsida använder Cookies för att webbplatsen ska fungera. Du kan godkänna detta genom att klicka på knappen "Godkänn". Vill du läsa mer om vilka cookies vi sätter, klicka här. Vill du läsa mer vår integritetspolicy, klicka här Godkänn